עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> על חברים וניצולים >> חברים כותבים >> 2015
2015          
 

מכתב פרידה - עודד ברידא - פבר 2015

[פברואר 2015 - דפי קשר 78]

 

שלום לכל ידידי ומכרי,

 

לאחר 6 שנים בבית טרזין, אני מסיים את תפקידי ומפקיד אותו בידיה האמונות של תמי קינברג.

יחד עם הצוות המסור של הבית, המשכנו את דרכם של קודמינו  וזכינו להישגים רבים. בעזרת גופים רבים, פרטיים וציבוריים, מהארץ ומחו"ל.  

 

הצלחנו לשפץ את הבית ולהתאימו לפעילות מאומצת, הגדלנו את מספר הבאים לפעילויות בבית טרזין , פתחנו בפעילויות קבועות גם מחוץ לכותלי הבית. חידשנו את התערוכות והתאמנו אותם לעולם המודרני ובנינו חדר להנצחת המוזיקה בגטו. חלק מהתערוכות הוצג בחו"ל.

 

אחד ההישגים החשובים היתה קבלת התואר  "מוזיאון  מוכר" מטעם משרד התרבות והספורט, מוזיאון בנושא השואה השלישי שזכה לכך.

 

שיפרנו את דפי הקשר, הוצאנו לאור ספר כמעט בכל שנה, הפקנו את הסרט "ליגה טרזין" שתוכנו הפך לרלוונטי יותר ויותר והוא חלק מהפעילות החינוכית וההסברתית שלנו, כאשר קהל רחב ומגווון צופה בו, גם בחו"ל.

 

גם בתחום הארכיון אנו עוסקים רבות בהתאמתו למאה ה-21. הכל נסרק, סרטים עברו דיגיטציה, המערכות ממוחשבות וזמינות לקהלים שונים. אך העבודה בנושא לא תמה.

 

באופן אישי שמחתי שהצלחנו לקיים את אירוע "סרטי טרזין" שהציג בסינמטק בתל אביב 11 סרטים על הגטו לקהל רב, וממש בשבוע האחרון לעבודתי בבית, סיור ב-7 ערים בגרמניה, שם הקרנו את הסרט "ליגה טרזין" לקהל גרמני, צעירים ומבוגרים, ותמיד עם דיון לאחר הסרט.

 

אני מקווה שהסיפור של גטו טרזיינשטאט הפך יותר ויותר להיות מוכר לקהלים רחבים, אבל יש עוד הרבה מה לעשות והצוות הבא ימשיך ויעשה עוד.

זכיתי להכיר את בני הדור הראשון שהיו בגטו ובני משפחותיהם. רבים מהם מרגישים את שהם חייבים לספר לדורנו ולדור הבא את הסיפור שלהם, כדי שנעמוד מאחורי המילים "לעולם לא עוד".

 

אני נשאר חבר בבית טרזין, אמשיך לעקוב מקרוב ולסייע ככל האפשר.

 

קיומו של בית טרזין אינו דבר מובן מאליו. לצערי, מצאתי שרבים חושבים כך. אני מבקש כאן מכל אחד מכם, שהמקום יקר לו במקצת, לפתוח את הלב והכיס ולסייע לתחזק את הבית ואת פעילותו, כי הוא זקוק לכך מאד, ומייד. תרבות התרומות והסיוע אינה מפותחת בארץ כפי שהיא בארצות אחרות ואני מאד הייתי שמח לראות התגייסות בחומר וברוח כדי לשפר את מצבו של בית טרזין, אל מול האתגרים מולם הוא עומד.

 

 

שלכם,

 

עודד ברידא

לעמוד הפוסט


לייבסיטי - בניית אתרים