עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> ארועים >> אירועים שהיו >> 2011 >> 2011-12-21 מפגש בין דורי - חנוכה תשע"ב
 
הדלקת נר שני של חנוכה בחדר האוכל של קיבוץ גבעת חיים איחוד, נערכה יחד עם כ-150 חברי הבית ואורחיהם שבאו  למפגש בן דורי - מהדור הראשון ועד לדור הרביעי.

למפגש היו שלושה חלקים:

הראשון - הדלקת נר שני, אותו הדליק אחים בגיינסקי, שהיה נער בגטו והצליח לשרוד כיון שהיה חלק מהטרנספורט אל החופש בפברואר 1945.
השני - אסיפה כללית מיוחדת שנוהלה ע"י פרופ' אלי לונטל, יו"ר העמותה, שאישרה את הוספת המילה "מוזיאון" למטרות העמותה, ובכך להשלים את ההכרה בבית טרזין כמוזיאון מטעם מדינת ישראל. עודד ברידא הציג את השנה שעברה על בית טרזין ב 2011.
השלישי והעיקר - השקת הספר החדש  יומנה של קמילה הירש יחד עם משפחות האחיות לבית וולף - רות אלקבץ,  מרים פרגר ואורחיהם. ראויים לציון חברי קהילת "בית אל" מזכרון יעקב, שבאו ואף תרמו להוצאת הספר. עודד ברידא, מנכ"ל בית טרזין, הודה לשותפים לעשיה ולאניטה טרסי, המנכ"לית הקודמת, שהיתה העורכת והמפיקה של הספר. אניטה ספרה על מחקרה על זקנים בגטו טרזין. ד"ר מרגלית שלאין, היועצת האקדמית של בית טרזין , תיארה את עבודתה בספר, תוך תשומת לב על יהדות אוסטריה ורותי ומרים ספרו על התהליך שעברו בהכנת הספר, המחקר אחרי שורשי המשפחה. התרגשות אחזה בקהל ששמע כי קמילה הירש יצאה מן הגטו ברכבת לשוויץ וברכבת זאת היו אחים בגיינסקי, צבי כהן ואווה אבן שהיו במפגש.

פאבל קורן וביתו הנעימו לקהל בשירי חנוכה, כרגיל - בהתנדבות.
האורחים יצאו ברכוש גדול - כל משפחה קבלה את הספר החדש ואת-DVD החדש של המופע "טרזין העיר כאילו" 
גלרית התמונות:
ההזמנה:
לייבסיטי - בניית אתרים