עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> ארועים >> אירועים שהיו >> 2010 >> 2010-05-08 הכנס השנתי
 

לגלרית התמונות של האירוע - לחצו כאן
 

בצהרי שבת חמה, 65 שנה בדיוק לאחר שחרור גטו טרזיינשטאט, התכנסו חברי בית טרזין לכנס השנתי ולאסיפה הרשמית של העמותה. לאחר מפגש החברים המסורתי, התכנסו כ-150 איש בבית וינה שבקיבוץ גבעת חיים איחוד על מנת לאשר את פעילות העמותה לשנה הקודמת ולבחור את הועד המנהל החדש לשנה הקרובה. הנוכחים אישרו גם את הדוחות הכספיים לשנת 2009. פרופ' אלי לוונטל ימשיך להיות יושב ראש העמותה והוא היה המברך הראשון של ההתכנסות.

הכנס התקיים באופן מסורתי בסיועה של שגרירות צ'כיה בישראל והשגריר החדש, טומאש פויאר ברך את האסיפה וסיפר על ביקורו של שר החוץ הצ'כי, 4 ימים קודם לכן ועל החלטת ממשלת צ'כיה לתמוך בארכיון של בית טרזין בסכום של מיליון קרונות צ'כיות (כ 193,000 ש"ח). יחד עם השגריר הגיע גם אביו, מילוש פויאר, שברך גם הוא את הבאים והעעדי עמיון זקלה זכרונות מימי כהונתו כשגרירה הראשון של צ'כוסלובקיה לאחר נפילת מסך הברזל ב 1990. כן ברכו נתן שטיינר, יו"ר התאחדות יוצאי צ'כוסלובקיה ורני אידן, ראש המועצה האזורית עמק חפר.
התכנית האמנותית כללה את ההצגה "סודה של ג'ולי הרצל", מונודרמה של השחקנית עדי עציון-זק, שמשפחתה היתה בגטו טרזיינשטאט והיא עצמה ניהלה בסוף ההצגה דו-שיח עם הקהל, כיון שגם גורל בתו של הרצל, טרודה, הביא אותה אל מותה בגטו.

הכנס הסתיים בשירה בציבור של שירים אותה הביא לנו מיודענו פאבל קורן, שתרם לא רק מכשרונו, יחד עם משפחתו, אלא גם את כל מערכות הבמה, ההגברה וההקרנה של הכנס ועל כך נתונה לו תודתינו העמוקה.
תרמו לאירוע:
שגרירות צ'כיה
המשרד לעניני הגמלאים
פאבל קורן – במות והגברה
תומר קורן – "צלילים" - הגברה
עוגות שושנה – כפר הרא"ה
גיא איל – ציוד השכרה
קיבוץ גבעת חיים איחודההזמנה:
לייבסיטי - בניית אתרים