עברית  |  English  |  Česky  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> פרסומים
פרסומים          
 
עבודה במלכוד (אלבום)

"בעקבותיהם" - המדריך למבקר בגטו טרזין


"בעקבותיהם" - מדריך למבקר בגטו טרזין יצא לאור, במשותף, על ידי צוות המרכז החינוכי של בית טרזין וצוות מנהל חברה ונוער - משרד החינוך.
המדריך תואם את מטרות המסע כפי שהן מוגדרות בחוזר מנכ"ל, על פי צרכי המדריכים והחניכים ומיועד לסייע בידי המדריך להפיק מהביקור בגטו את המרב.
המדריך מחולק ל- 28 אתרים שעל כל אחד מהם הסבר מפורט, מלווה עדויות אישיות וציורים של אמני הגטו. במדריך גם מסלול מומלץ הכולל את האתרים המשמעותיים ביותר למבקר בעיר טרזין.
במסלול באים לביטוי נושאים חשובים המדגישים את יחודו של הגטו. טרור והטעייה, תנאיי הקיום, חינוך הילדים ובני הנוער, המשפחה בגטו והיצירה האמנותית ככלי השרדות עומדים במרכז הסיור.

"אלפרד קנטור - עדות מצויירת" (תערוכה נודדת, פקסימיליות וחוברת הדרכה)

באישורם של אלפרד קנטור ומשפחתו, הכין צוות בית טרזין, עבור מורים, מדריכים ותלמידים, תערוכה ותכנית חינוכית "זיכרונות בצבע מן האפלה"-עדות מצויירת. התערוכה והתכנית מבוססות על ספרו של קנטור. הספר הוא עדות מצויירת פרי מאמציו של האמן לשמר את שקרה לו ולשותפיו לגורל בתקופת השואה. קנטור שמר את אסופת הציורים ואותה התכוון לחלוק רק עם בני משפחתו. בשנת 1971 הודפס הספר שאליו צירף את סיפורו האישי וכן הערות נוספות לתמונות. הוא צייר כדי לחדור אל הפרטים ולשנן אותם. לא הייתה לו אפשרות לשמור את הציורים. התרשים שעל הניר היה רק כלי, טיוטה. העותק המקורי, החשוב באמת, נצרב בזיכרונו תוך כדי היצירה הקשה והאבסורדית שסבבה אותו, ללב המהות של החיים בטרזין - הפחד מפני הטרנספורטים , בצד הצחוק במופעי הקברט.

"להיות בטרזין" - פעילות חינוכית באינטרנט www.cet.ac.il/history/terezin

באתר כ- 600 פריטים: מאמרים, מסמכים, עדויות, זיכרונות, ציורים, שירים, כולם מקורות ראשוניים מזמן הגטו. במאגר מפה אינטראקטיבית, לוח אירועים וקטעי מחקרים המאפשרים למשתמש ללמוד את ההיסטוריה של הגטו תוך שימוש משולב במקורות ראשוניים ומשניים. באתר מערך תקשורת מתוחכם המאפשר התכתבות בין תלמידים, מורים ומורים וירטואלים.

גטו טרזין - 1945-1941 (חוברת)

חוברת הדרכה למורה ולמדריך לקראת המסע לגטו טרזין. החוברת יצאה לאור בשיתוף עם מינהל חברה ונוער - משרד החינוך. בחוברת מאמרים בנושאים מגוונים הקשורים להיסטוריה של הגטו. כן היא כוללת שתי הצעות לפעילות חינוכית בנושאים: האמנים מטרזין וגטו טרזין "מקלט לילה".

"נעורים בגטו" - הרעב
תכנית חינוכית נתמכת מחשב (תקליטור)

תוך שימוש בטכנולוגיות חדישות, התכנית מתמקדת בדילמות של קבוצות נוער בגטו בכל הנוגע לחלוקת המזון ולבעיות המתעוררות בחברה שבה רעב ומחסור הם חלק מחיי היומיום.

"נעורים בגטו" - החיים בצל המשלוחים למזרח
תכנית חינוכית נתמכת מחשב (תקליטור)

חיי היומיום בגטו וההתמודדות של בני הנוער עם השילוחים -שמועות מול ידיעות. לבטיהם של חברי תנועות הנוער בין הדחף להצטרף לבני המשפחה הנשלחים לבין הרצון להישאר בגטו. מקומם של נציגי תנועות הנוער בהכנת הרשימות הנשלחים ועוד. בשיתוף עם מפט עמל.

"מעונות הילדים בגטו טרזיינשטאט" (תקליטור)

התקליטור עוסק בארגון מעונות הילדים ובחוויית החיים בשיתוף בתנאי צפיפות, רעב ואי וודאות. ערך שרון הופרט, בן דור השלישי של העמותה בעזרת סבו, מבני דור המייסדים.
לתקליטור פתחנו חוברת הדרכה. התכנית מתאימה לכיתות ז' - ח'.


"חלומות כלואים" (סרט וחוברת הדרכה)

חלומות כלואים הוא סרט אנימציה מבוסס על אלפי ציורי הילדים מהגטו. באמצעים אמנותית - תמונה וצליל - אך ללא מלל, הוא מעלה את שאלת היצירה והשפעתה על הילדים במציאות הפחד ותחושה המוות הקרב. הסרט הופק בצ'כיה וצוות בית טרזין פתח חוברת הדרכה נלווית לו. התכנית מתאימה לכל הגיל..
"גטו טרזיינשטאט 1945-1941" (סרט תיעודי)

סרט מגולל את קורות הגטו באמצעות ציורי האמנים, מוסיקה ומלל תמציתי. הסרט הופק בשלוש שפות. בעברית, הקריינית היא נאווה שאן, בין מייסדות הבית.

"ליגה טרזין" (סרט תיעודי)

לפירוט ראה באתר הסרט
ספריה מקוונת

לחץ כאן לפרטים נוספים

דפי קשר - Newsletters
דפי קשר - Newsletters בית טרזין

לחץ כאן לפרטים נוספים
פרסומים

דפי קשר - דור ההמשך כותב
דפי קשר - דור ההמשך כותב. בית טרזין

לחץ כאן לפרטים נוספים

Online Newsletters
ארכיון הודעות לחברי הבית וידידיו Newsletters to members and fans

לחץ כאן לפרטים נוספים

עבודה במלכוד
האלבום כולל מאמרים על גטו טרזיינשטאט ועל 'מרכז העבודה'; לוח אירועים; ביוגרפיות של יוצרי האלבום והאמנים; ופקסימיליה של אלבום הציורים המקורי AZ -

לחץ כאן לפרטים נוספים

יומנה של קמילה הירש

לחץ כאן לפרטים נוספים

קראו לו חבר

לחץ כאן לפרטים נוספים

יומן טרזין - עליזה אהרמן ש"ק

לחץ כאן לפרטים נוספיםלייבסיטי - בניית אתרים